2022-03-13 o 18:22
#153868
Gość
W okresie I wojny światowej na terenie folwarku Żydzino (niem. Seddin) oraz części Jezierzyc zwanej Osiedlem powstała baza dla sterowców. Położenie nieopodal Słupska pozwalało statkom powietrznym kontrolować cały środkowy Bałtyk, od Bornholmu po niemal Zatokę Botnicką. O losach tej bazy piszę na swoim blogu. Zapraszam: https://roweremprzezkraj.pl/baza-sterowcow-w-jezierzycach
Attachments:
