Dzięki kkasiek4 za info.
Rozwijamy zatem temat.
http://nanarty.sport.pl podaje ceny:
W tym roku kolejkę na Kasprowy przejęły Polskie Koleje Górskie. Wprowadzono kilka zmian dla narciarzy. Przede wszystkim skipassy, które można kupować również przez internet. Kosztują 135 zł za dzień. To więcej, niż byliśmy w stanie zapłacić jeszcze sezon temu za dzień jazdy przy kupowaniu pojedynczych biletów. Zmieniły się też ceny na wyciągi krzesełkowe. Koszt pojedynczych wjazdów wzrósł z 6 i 8 zł do 20 zł!
Od kilku lat na Kasprowym Wierchu funkcjonowała karta punktowa. Jeśli zdecydowaliśmy się jej używać w sezonie 2011/12 za wjazd wyciągiem krzesełkowym płaciliśmy po 5 zł. Nie trwało to długo i ceny podniesiono. W ostatnim sezonie wjazd Gąsienicową kosztował 6 zł, a wjazd Goryczkową 8 zł. Teraz zapłacimy za nie po 20 zł. Cena wjazdu koleją do góry pozostała praktycznie bez zmian (obecnie 40 zł).
Żeby pokazać z czym konkuruje KW, warto porównać ceny z innymi stacjami narciarskimi, do których jeżdżą Polacy. 6 dni jazdy na Kasprowym kosztuje w tym momencie 810 PLN, czyli €192 Euro. W zamian dostajemy 12 km tras obsługiwanych przez 3 wyciągi. W Zillertal/Hintertux zapłacimy €224 km za 139 km tras, we francuskim Risoul-Vars €187.50 za 185 km, a w słowackim ośrodku Jasna-Chopok €185 za 45 km tras oraz możliwość jazdy w innych stacjach TMR na Słowacji. Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko jeden dzień jazdy, Chopok jest o €1 droższy od Kasprowego. Do zagranicznych stacji trzeba oczywiście jakoś dotrzeć. Mimo to, trudno oprzeć się wrażeniu, że na jazdę po stokach Kasprowego stać już tylko najbogatszych.
więcej informacji i komentarze na:
http://nanarty.sport.pl
.