2021-11-26 o 09:13
#153840
Gość
Bieszczadzki węgiel drzewny . Łopienka .
Z parkingu Łopienka – Sine Wiry ruszyliśmy w kierunku cerkwi w Łopience jak pokazał nam drogowskaz .
Po przejściu szlaku w około 50 minut zaciekawiły mnie maszyny budowlane stojące po lewej stronie w krzakach .
Podszedłem do nich i porobiłem fotki . Gdy się odwróciłem do tyłu to zobaczyłem piece
do wypalania węgla drzewnego zwane retortami .
Opisałem to na dwóch stronach , jedna z nich to :