2014-01-11 o 22:24
#138755
Gość
Warunki w Tatrach są fatalne, podobnie jak bezmyślność ludzi wychodzących na szlaki. Tylko w sobotę zdarzyło się kilka wypadków, ze śmiertelnym włącznie. W południe z Rysów spadł turysta i zginął.
Ze zboczy Świnicy z dużej wysokości spadł aż do dna Dolinki pod Kołem turysta. Jest ciężko ranny – zabrał go śmigłowiec TOPR.
Obecnie trwa akcja ratunkowa TOPRu na zamkniętym szlaku przez Świstówkę.
Wcześniej toprowcy sprowadzali ze szlaków w rejonie Pięciu Stawów innych turystów, którzy wybrali się na oblodzone szlaki bez raków.
Szlaki w Tatrach są bardzo mocno oblodzone.