- Ten temat ma 0 odpowiedzi, 1 głos, a ostatnio został zaktualizowany 9 lat, 2 miesiące temu przez .
Wyświetlanie 1 wpisu (z 1 w sumie)
Wyświetlanie 1 wpisu (z 1 w sumie)
- Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.
22 stycznia, godz. 17.00
Szalowa, kościół pw. św. Michała Archanioła
MAGDA STECZKOWSKA
Kolędy i pastorałki
Nastał styczeń. Dla Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie to czas kolędowania. Również w tym roku Małopolska Organizacja Turystyczna przygotowała specjalny koncert, który w sposób symboliczny otworzy jedenasty rok grania na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.
Już 22 stycznia o godz. 17.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Szalowej (powiat gorlicki) wystąpi Magda Steczkowska w programie „Kolędy i pastorałki”.
Magda Steczkowska to osoba wyjątkowo ciepła, rodzinna, kochająca śpiewać, co wyraźnie będzie można odczuć podczas koncertu w Szalowej. Wokalistka, autorka tekstów, która na swoim koncie ma 4 solowe płyty. Przed rozpoczęciem kariery solowej współpracowała z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Aktywnie działa w akcjach charytatywnych na rzecz dzieci, sama jest mamą trzech córek. Uwielbia podróże, a 22 stycznia wybierze się w podróż po Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.
Scenerią koncertu Magdy Steczkowskiej jest kościół w Szalowej – jeden z najcenniejszych barokowych kościołów drewnianych w Polsce. W 2000 roku został wytypowany do umieszczenia na Liście UNESCO. Gdy raz zobaczymy tę świątynię, na pewno nie pomylimy jej z żadną inną. W pamięci zostaje trójkątny szczyt w środku fasady, pomiędzy baniastymi hełmami wież, a w nim figura św. Michała Archanioła walczącego z szatanem w postaci smoka. Wnętrze kościoła zachwyca polichromią oraz wyposażeniem. Iluzjonistyczne malowidła oraz barokowo-rokokowe wyposażenie pochodzą z ok. poł. XVIII wieku. Całość utrzymana jest w biało-błękitno-złotej tonacji, a na ścianach i stropie przeważają motywy kwiatowe.
WSTĘP NA KONCERT JEST WOLNY
Szczegółowe informacje na stronie http://www.drewniana.malopolska.pl
Oraz na portalu Facebook: http://www.facebook.com/MuzykaZakletaWDrewnie
http://www.facebook.com/drewniana.malopolska
Pozdrawiamy,
Małopolska Organizacja Turystyczna
Klub Podróżników Śródziemie
Ogólnopolski portal podróżniczy poświęcony odkrywaniu Polski i świata. Od znanych miast i zabytków, przez górskie szlaki i podziemia, po miejsca nieoczywiste i zapomniane.
Rzetelne relacje, autorskie przewodniki oraz praktyczne wskazówki dla turystów, pasjonatów historii i miłośników aktywnego podróżowania.
Odkrywaj świat z nami – świadomie, krok po kroku i z pasją.
klubpodroznikow.com – Copyright & Copy 2025/26
Created by Konfig.Info