- Ten temat ma 0 odpowiedzi, 1 głos, a ostatnio został zaktualizowany 11 lat, 10 miesięcy temu przez .
Wyświetlanie 1 wpisu (z 1 w sumie)
Wyświetlanie 1 wpisu (z 1 w sumie)
- Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.
Filharmonicy Wiedeńscy w parku Schönbrunn
Taka noc zdarza się w Wiedniu raz do roku. Legendarni Filharmonicy Wiedeńscy grają koncert w plenerze, w parku przed
Pałacem Schönbrunn. W tym roku zapraszają wszystkich chętnych
29. maja na godz. 20.30.
Koncert zaczyna się o zmierzchu, a rozległy barokowy park służy za widownię. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona do 1.500, a można je zajmować od godziny 18.00. Dyrygentem tegorocznego koncertu będzie Christoph Eschenbach, natomiast jako solista wystąpi Lang Lang.
Koncert Nocy Letniej po raz pierwszy zagrano w 2004 r. pod tytułem koncert dla Europy z okazji przyjęcia nowych państw członkowskich do Unii Europejskiej. Od 2008 roku oficjalna nazwa to Koncert Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich. W ubiegłym roku w tym wydarzeniu wzięły udział tysiące fanów muzyki, którzy bez biletów i bez rezerwacji zasiedli na widowni. To święto muzyki dla wszystkich w wykonaniu orkiestry o światowym formacie, a do tego we wspaniałej oprawie parku i pałacu Schönbrunn.
W tegorocznym programie wieczoru m.in. dzieła Hectora Berlioza, Franciszka Liszta, Ryszarda Straussa.
Koncert Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich
29. maj 2014, godz. 20.30
Pałac Schönbrunn, Park Pałacowy
1130 Wien
foto© Wiener Philharmoniker – Richard Schuster
.
Klub Podróżników Śródziemie
Ogólnopolski portal podróżniczy poświęcony odkrywaniu Polski i świata. Od znanych miast i zabytków, przez górskie szlaki i podziemia, po miejsca nieoczywiste i zapomniane.
Rzetelne relacje, autorskie przewodniki oraz praktyczne wskazówki dla turystów, pasjonatów historii i miłośników aktywnego podróżowania.
Odkrywaj świat z nami – świadomie, krok po kroku i z pasją.