admin napisał:
Uwagi jakie na gorąco opisała mi znajoma bywająca i znająca temat Maroka
po kolei:
1. Nauadhibou według mnie jest bezpieczne… choć ja tam byłam w 2007
2. Ja bym jednak w Chefchaouen została dwa dni bo to ciekawe i bardzo fotogeniczne miejsce
3. Noc na pustyni to komerha ale warto 😉
4. Uważam, że po wyjściu na Jabal i wcześniejszej intensywnej trasie będziecie jednak zbyt wyrąbani, żeby cały dzień zwiedzać Marrakesz… a jest co zwiedzać więc lepiej mieć więcej czasu
5. Dakhla – tu absolutnie nie ma nic do zwiedzania i jechanie tam tyle drogi tylko po to żeby to zaliczyć jest bez sensu6.Ponad to jeśli faktycznie pojedzie taka duża grupa to musicie się liczyć z tym, że nie dla wszystkich wystarczy miejsc w autobusie więc trzeba będzie się podzielić na grupy.
7.Załatwienie wizy Mauretańskiej w Rabacie trochę trwa ale nie jest nie wykonalnym aby to zrobić w jeden dzień (mnie po długich dyskusjach i błaganiach udało się tego dokonać).
8.Jeśli jest osoba mówiąca po francusku to niech zadzwoni do ambasady Mauretanii w Paryżu i załatwi zrobienie wizy drogą pocztową:
i jeszcze jedno. Jeśli będziesz miał jakieś pytania co do sytuacji w Mauretanii lub będziesz potrzebował w czymś pomocy na miejscu to kontaktuj się z ludźmi z tego hosteliku:
http://www.auberge-sahara.fr/są mili i uczynni a samo miejsce godne polecenia na nocleg. Ja u nich spałam i chętnie bym tam wróciła… rewelacyjny klimat.
Ad 1) Jak na razie najcenniejsza opinia dotycząca tego miejsca. Jeszcze pasuje znaleźć osobę która yła tam w ciągu ostatnich powiedzmy 2 lat. Cały czas szukam
Ad 2) Tak jak pisze to był tylko szkic planu i na pewno bedzie ewoluował.
Ad 4) Jak widze zdania co do Marakechu sa podzielone i chyba jeżeli mialibyśmy jechać do Dakhli (czyli kulture Berberyjska zobaczyć) to może warto odpuścić Marakech (jako zwiedzanie bo tranzytowo i tak trzeba)
Ad 5) Jezeli do Mauretani to i tak tam bedziemy.
Ad 6) Jezeli faktycznie bedzie tak duza grupa, to zdecydowanie trzeba bedzie czasami rozdzielac sie na podgrupy (transport, noclegi etc…)
Ad 7 i 8) Załatwienie wizy z PL to zdecydowanie najlepszy motyw, bo nie bedziemy tracic cennych dni na miejscu i robić bezsensownej trasy do Rabatu. Czy wszyscy już mają paszporty z którymi docelowo pojadą (ew. kiedy beda je mieli)